
Na een viertal publicaties in eigen beheer verscheen onlangs van Bart Adjudant bij Uitgeverij Liverse de bundel: 'Een vers is als een vat gedestilleerd'
Lichte gedichten Bart Adjudant 102 pagina’s
Prijs: € 15,95 ISBN 978 94 92519 92 4
Over de bundel:
Een Vat vol ambachtelijk gerijpte verzen. Rijk bouquet, soepel in de mond en steevast een glimlachopwekkende afdronk. Bart Adjudant is Grand Cru!
FRANK VAN PAMELEN
Light verse heet in het Nederlands ‘plezierdicht’. Zelden zal de lezer het plezier dat de dichter bij het schrijven ervaren moet hebben zo kunnen navoelen als in het werk van Bart Adjudant. Veeleisende versvormen als sonnet en rondeel voegen zich als vanzelfsprekend naar de veelal verrassende wending die hij voor ons in petto heeft.
Dat hij evenwel ook een ernstiger toon aan kan slaan, blijkt uit het ontroerende sonnet waarmee de bundel besluit. Van Bart Adjudant valt nog veel te verwachten.
JEAN PIERRE RAWIE
De bundel is te koop bij iedere boekhandel, (natuurlijk kiest u een lokale), of rechtstreeks bij Liverse.
Als u een gesigneerd exemplaar wilt, al dan niet met een opdracht, kunt u dat bij Bart bestellen (bartadjudant(a)ziggo.nl).Er komen dan wel €4,12 verzendkosten bij. Of u komt naar een van zijn optredens, bijvoorbeeld naar de bundelpresentatie bij Pictura in Groningen op 27 maart, georganiseerd door boekhandel Godert Walter.
Uit de bundel:
Tijdverdrijf
Mijn vrouw mag graag haken, borduren of breien
maar ik ben niet vaardig met naald en met draad
dus loop ik vaak ’s avonds, om mij te vermeien,
door weer en door wind nog wat rond over straat.
Zo liep ik onlangs, om de uren te doden,
een steeg in alwaar achter iedere deur
wat dames de nieuwste trend nachtmode showden,
een wandeling die ik nog altijd betreur.
Verleidelijk werd door zo’n donkere schone
gevraagd of ik eens bij haar binnen wou gaan.
Verbaasd dat een dame zo sober kan wonen
deed ik haar wat sjofele slaapkamer aan.
Ik bleek haar gastvrijheid te moeten belonen,
nu ben ik op zoek naar een betere baan.
Ik rijm
Ik rijm nogal, het is u niet ontgaan.
Hoe kon een man als ik ooit zo diep zinken?
Ik leid een zolderkamertjesbestaan,
’t is zwaar, dus ja, je moet er wat bij drinken.