De Tour de Henk is op de kaart gezet
U weet nog wel die Henk en topopret
Waarin hij in de tour een heel zwaar leven had
En topodichters zagen en beschre
Vendat
 
 
Op het eerste gezicht een alleraardigste topo over onze wlelerknecht cq held Henk geschreven door John de Rooy.
Maar er is veel meer te beleven in deze topo.
Drukt u maar eens op dat rood gemaake Tour de Henk
U krijgt dan een kaart voorgeschoteld met alle plaatsen - verscholen achter die paarse rondjes met dat wielerembleem -  waar Henk (en Han) deze tour ooit gefietst hebben. Het zijn er zo'n kleine 200, verspreid over de gehele wereld  maar uiteraard zijn de meeste locaties in Frankrijk terug te vinden. (in- en uitzoomen gaat gemakelijk door de _ of + toets linksonder).
Klikt u vervolgens op zo'n plaats dan.... krijgt u ook nog eens de bijbehorende topo te zien die door een van de vele topo-dichters hier op Het vrije vers of elders op Facebook geschreven is.
We wisten niet dat iets dergelijks mogelijk was en we nemen daarom bewonderend ons wielerpetje af voor deze 'Tour de Force' van John.
 
Tot slot... de kans is waarschjnlijk klein, maar mocht u tot de groep liefhebbers van lightverse behoren die de '' luxe'papieren prachtbundel met een selectie van alle Tour de Henk' topo's nog niet besteld heeft. U kunt hier gelukkig nog terecht om de bundel alsnog aan te schaffen: www.bravenewbooks.nl/tourdehenk
 

Log in

Gebruikersnaam en wachtwoord:

Zoeken

Forum Recent

Uit het archief

De Pruimenboom (Utrechts sonnet 14)


Jantje zag eens pruimen hangen,
o! als eieren zo groot.
Hevig was zijn pruimverlangen,
schoon zijn vader 't hem verbood.

Hevig was zijn pruimverlangen.
Diepe somberheid ontsproot.
Aaltje met de rode wangen
zag hem zitten in de goot.

Aaltje met de rode wangen
werd zijn redder in de nood.
Hevig was zijn pruimverlangen,
schoon zijn vader 't hem verbood.

Midden in de pruimentijd
raakte Jan zijn onschuld kwijt.


De titel en de regels 1,2 en 4 zijn van Hiëronymus van Alphen. De titel is voorzien van een tussen-n, die sinds 1995 in zwang is.