De grabbelton is een vondst van Drs. P. Het is in principe een vijfregelig versje ( pentameter, abaab; a vrouwelijk, b mannelijk ), waarin het laatste rijmwoord alle
letters bevat die in de voorgaande rijmwoorden optreden.
Lobbertang. Dit is een grabbelton waarin het eerste rijmwoord een anagram van het laatste is. De opgave is verleidelijk, aangezien dit  procedé aan de tekst een attractie toevoegt; nog mooier wordt het met een tweede anagram ergens onderweg, bijv. ‘morbiden-bromiden- Benidorm.


Rijmschema

abaab


Overige informatie

Niets belet u om, gebaseerd op lange woorden, meer dan vijf regels in een tekst te verwerken.

Log in

Gebruikersnaam en wachtwoord:

Zoeken

Forum Recent

Uit het archief

De materialisten: Sigmund Freud 1856-1939

 

 

 

Een moeilijke klant

Het spijt me, maar het is niet onbewust
Dat kunt u informeren bij mijn ex
Ik ben van seksualiteit bezeten

Ik denk alleen aan seks en seks en seks
En wou als kind al van niets anders weten
Ik penetreerde al mijn teddybeer

Zo heb ik ook mijn hobbelpaard versleten
Nu ga ik op uw divan op en neer
Dat is geen dwanggedrag maar louter lust

U vraagt maar raak – ik zal het toch niet laten
Ik mag er ook graag uren over praten

Uitvinder van de psycho-analyse. Ervaringen in de jeugd, vooral seksuele, worden weggedrukt naar het onbewuste, waarna ze op latere leeftijd zenuw- en andere ziekten veroorzaken. Behandeling bestaat uit gesprekken om onderdrukte herinneringen aan het licht te brengen en die door de dokter te laten interpreteren en bewust te maken waardoor ze verdwijnen. We hebben een ‘Ich’, het dagelijks bewustzijn, een ‘Es’ dat als pakhuis dient van onze onbewuste verlangens en lusten en een ‘Über-Ich’ dat als onbewust geweten en censor van het ‘Es’ fungeert en ons lastigvalt met de moraal uit onze jeugd. Al deze zaken zijn nooit aangetoond.

Uit: Dat peinst en piekert maar! Rijmcanon van de westerse wijsbegeerte,